نکات عکاسی کودک

 برای عکاسی از کودکان اولین قدم کسب اعتماد آنهاست. کودکان معمولا به نسبت بزرگسالان هنگام ملاقات با افراد جدید محتاط تر هستند. آنها آتلیه کودک بلافاصله احساس راحتی نمی کنند و این مسئله در عکس نمایان می شود.

هنگام ملاقات کودکان جدید با پرسش سوالات مختلف کودک را آماده می کنیم . سوالاتی از قبیل چند سالته ، چه رنگی دوست داری، کدوم اسباب بازی را بیشتر دوست داری، اگر خواهر یا برادر داشته باشند از کودک بزرگتر برای عکاسی از کودک کوچکتر کمک می گیریم .....

این نوع سوالات کودکان را با محیط آتلیه آشنا می کند و به آنها کمک می کند بفهمند ما دوست آنها هستیم. کمک گرفتن از کودکان و شرکت دادن آنها در کار باعث همکاری بیشتر آنها می شود. مثلا هنگام عکاسی از آنها می پرسیم که آیا می خواهی بیایی و به عکس هایی که ازت گرفتم نگاه کنی . اکثر بچه ها برای دیدن عکس ها هیجان زده می شوند و در ادامه همکاری بیشتری می کنند.

معمولا والدین توقع دارند فرزندانشان در عکس ژست بگیرند و به دوربین عکاسی خیره شوند این مسئله معمولا و بخصوص در مورد بچه های کوچکتر اتفاق نمی افتد . در آتلیه، کودک باید آزاد گذاشته شود. ما فقط شرایط را محیا می کنیم که همراه با بازی و گذراندن ساعت خوبی در کنار ما، عکس های طبیعی و زیبایی نیز از کودک گرفته شود. اینگونه از آتلیه عکاسی خاطره خوبی خواهند داشت و برای دفعات بعد نیز مشتاق تر می شوند.  بنابراین با توجه به آشنایی ما با روحیات کودکان، در حین عکاسی از کودک شما بسیار صبور هستیم و از والدین نیز همین تقاضا را داریم بهرحال کودک، کودک است و باید او را درک کنیم ممکن است بعضی کودکان حین عکاسی دستپاچه و سردرگم شوند.در این شرایط با کمی صبر و حوصله بخصوص از طرف والدین به صحنه باز می گردند این حالت بچه های زودگذر است.

مهمترین مولفه های عکاسی کودک صبر و سرعت می باشد. دوربین ما همیشه آماده ثبت بهترین و زیباترین لحظات کودک شماست.

 

 کپی برداری بدون ذکر منبع غیرمجاز می باشد و پیگیری قانونی دارد

 

Leave a comment

You are commenting as guest.